Obohatili jsme Slavnosti mandloní a vína

V sobotu 23. 3. 2024 jsme ve spolupráci s městem Hustopeče uspořádali výstavu členských fotografií při příležitosti Slavností mandloní a vína v prostorech zahrady domu U Synků.

Slavnosti mandloní a vína jsou každoroční parádou města Hustopeče. Z celé republiky se sjíždí tisíce návštěvníků, aby se kochaly rozkvetlým mandloňovým sadem s panoramaty Hustopečí, u toho popíjeli sklenku vína a poté navštívili food festival na náměstí.

Fotoklub Hustopeče již od roku 2019 pořádá svou výstavu při příležitosti slavností v rozkvetlých mandloňových sadech. Své fotografie věšíme kolíky na šňůry mezi stromy, a tak tvoříme výstavní alej, kterou při průchodu může zdarma obdivovat každý návštěvník sadu. Často se pak obdivovatelé zastaví, nad fotografiemi rozjímají a diskutují s našimi členy o nádherách nám blízkého kraje.

Pro letošní výstavu jsme narozdíl od minulých let, kvůli již odkvétajícím sadům, zvolili prostory zahrady renesančního domu U Synků. Jako výstavní plochu jsme využili industriálního pletiva pro ochranu proti pádu cihel. V kombinaci s porostlou sousední zdí vytvořil nádhernou a univerzální kombinaci pozadí. Návštěvníci slavností obdivovali naše fotografie jak zblízka, tak z povzdálí z arkádového ochozu. K nahlédnutí byl také náš katalog, ve kterém jsme přiblížili každého našeho člena.

Výstavu přerušil až déšť a vítr, který nakonec ukončil celé Slavnosti. I tak jsme výstavou kulturně obohatili mnoho příznivců fotografie a těšíme se na další podobné ake.

Foto: Soňa Belicova

Předseda Fotoklubu Hustopeče a fotograf reportáže a komerce.